„Misja ojcostwo zakończona sukcesem”: Mężczyzna z Niemiec odnajduje amerykańską rodzinę po 65 latach poszukiwań

„Misja ojcostwo zakończona sukcesem”: Mężczyzna z Niemiec odnajduje amerykańską rodzinę po 65 latach poszukiwań

Kenneth Reimund Höfer z Koblencji w Niemczech szukał informacji o swoim biologicznym ojcu przez prawie 65 lat. Posiadał bardzo niewiele informacji, a część z tego, co wiedział były bolesnymi kwestiami. Mimo to nigdy się nie poddał.

Kenneth dorastał wiedząc, że jego ojciec, Raymond Leroy Duke, służył w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych i w latach 50-tych stacjonował w Niemczech. W tych okolicznościach poznał jego matkę, Margarete. Jednak doznał urazu i został odesłany do USA – pozostawiając ciężarną dziewczynę, która nie wiedziała, co się z nim stało.

Matka Kennetha, Margarete, jako młoda kobieta. Zdjęcie ulepszone i pokolorowane przez MyHeritage

Matka Kennetha, Margarete, jako młoda kobieta. Zdjęcie ulepszone i pokolorowane przez MyHeritage

Oczywistym było to, że ich związek między był poważny, ponieważ na drugie imię dała Kennethowi – Reimund. Mimo to Margarete kontynuowała swoje życie: kilka lat później wyszła za mąż i urodziła kolejnego syna i córkę. Kenneth dorastał szczęśliwie u boku swojego przyrodniego rodzeństwa.

Z biegiem lat Kenneth odkrył jeszcze jedną rzecz o swoim biologicznym ojcu: w 1958 r. do Raymonda wysłano list z niemieckiego urzędu ds. młodzieży z roszczeniem o ustalenie ojcostwa Kennetha – a Raymond go odrzucił.

Pomimo tych informacji, Kenneth kontynuował poszukiwania i chciał poznać swojego ojca. W 1993 roku po raz pierwszy poleciał nawet do USA i próbował znaleźć więcej informacji na jego tema. Siły Powietrzne USA nie były w stanie ujawnić żadnych informacji z powodu ograniczeń prawnych. W międzyczasie Kenneth zbudował sobie życie z żoną i dwójką dzieci, które ostatecznie dały mu 7 wnuków. Niedawno przeszedł na emeryturę z długoletniej pracy jako dekarz.

Test DNA, który poprowadził go do przyrodniej siostry

Jego uwagę w 2022 roku przyciągnęła reklama DNA-MyHeritage i skłoniła go do rozważenia pomysłu wykonania testu DNA. Tak też się stało. Wkrótce otrzymał dopasowanie do dalszego kuzyna w Stanach Zjednoczonych.

Kolejno, Kenneth entuzjastycznie podążył za tym tropem i przeprowadził dalsze badania, aby dowiedzieć się o dokładniejszym pokrewieństwie między nim a tymże kuzynem. Udało mu się ustalić, że dziadek kuzyna był bratem babci Kennetha ze strony ojca. To ostatecznie doprowadziło go do drzewa genealogicznego innej użytkowniczki MyHeritage, Julie Duke, lat 63, która prawdopodobnie była córką jego ojca – jego przyrodnią siostrą.

Kenneth skontaktował się z Julie i wszystko zaczęło się układać. Wymieniali się pisemnymi wiadomościami, powstało natychmiastowe połączenie. Choć Julie była zaskoczona, gdy dowiedziała się o istnieniu Kennetha, „od pierwszej minuty” nie miała wątpliwości, że jest on jej bratem.

Julie przypomniała sobie, jak jej ojciec wspominał o Margarete, niemieckiej dziewczynie, którą bardzo kochał, gdy służył w Niemczech. Kenneth odkrył, że pozew o ustalenie ojcostwa, który Raymond odrzucił, dotarł do niego około miesiąc przed ślubem z matką Julie, Sharon Lu. Może to wyjaśniać, dlaczego w tamtym czasie odrzucił pozew o ustalenie ojcostwa. Niestety, Raymond po wielu latach dializ i walce z chłoniakiem zmarł w sierpniu 2020 roku, dwa lata przed tym, jak Kenneth odnalazł Julie..

Raymond, biologiczny ojciec Kennetha. Zdjęcie poprawione i kolory przywrócone przez MyHeritage

Raymond, biologiczny ojciec Kennetha. Zdjęcie poprawione i kolory przywrócone przez MyHeritage

„Misja Ojcostwo” zakończyła się sukcesem

Julie zdecydowała się wykonać test DNA, aby potwierdzić ich pokrewieństwo. Wynik testu udowodnił ponad wszelką wątpliwość, że Kenneth i Julie są rodzeństwem. W ten sposób Kenneth mógł powitać w swoim życiu 5 nowych przyrodnich braci: Julie i jej 4 rodzeństwa, Jamesa, Stevena, Peggy i… Kennetha Raymonda, przyrodniego brata o tym samym imieniu co on!

Ojciec Kennetha Raymond z żoną Sharon Lu i ich pięciorgiem dzieci. Zdjęcie ulepszone i poprawione, kolory przywrócone przez MyHeritage

Ojciec Kennetha Raymond z żoną Sharon Lu i ich pięciorgiem dzieci. Zdjęcie ulepszone i poprawione, kolory przywrócone przez MyHeritage

Kiedy Kenneth poprosił swoją nowo poznaną siostrę o przesłanie mu kilku zdjęć, „Natychmiast otrzymałem prawie 50 zdjęć e-mailem i zaproszenie na Święto Dziękczynienia 2023”. Nie chciał jednak czekać do listopada. W maju 2023 roku Kenneth udał się do Stanów Zjednoczonych, aby spotkać się ze swoim nowo odkrytym przyrodnim rodzeństwem.

Julie (left), Kenneth (center), and brother Steven Eugene meet for the first time

Julie (po lewej), Kenneth (w środku) i brat Steven Eugene spotykają się po raz pierwszy

Kenneth (left) with his newfound siblings James and Peggy

Kenneth (po lewej) z nowo poznanym rodzeństwem Jamesem i Peggy

„Misja Ojcostwo” zakończyła się sukcesem”, powiedział Kenneth. „Zostałem w pełni uznany przez moje rodzeństwo i spędziłem wspaniałe 2 tygodnie w Kalifornii. Odwiedziłem cmentarz i mogłem zamknąć pewien etap dla mnie i mojej matki”.

Bardzo dziękujemy Kennethowi za podzielenie się z nami swoją niesamowitą historią. Jeśli również dokonałeś niesamowitego odkrycia na MyHeritage, chcielibyśmy o tym usłyszeć! Wyślij je do nas za pośrednictwem tego formularza lub napisz do nas na adres stories@myheritage.com.