Test DNA-MyHeritage pomógł mi odkryć tajemnicę rodzinną i poznać swoje prawdziwe korzenie!

Test DNA-MyHeritage pomógł mi odkryć tajemnicę rodzinną i poznać swoje prawdziwe korzenie!

Tamika O. z Niemiec szukała swojego biologicznego ojca przez prawie 22 lata. W końcu za pomocą testu DNA jej badania poczyniły postęp.

Oto jej historia:

8 sierpnia 1985 roku, tj czwartek, o godzinie 15, moja matka Maureen wylądowała w Niemczech. Od tego momentu mieszkała w Erlangen ze swoim nowym partnerem, panem O. Moja matka pochodzi z Jamajki, a pan O. latał tam często w przeszłości. Poznając moją matkę, obiecał jej lepsze życie. Niestety, z tej obietnicy nic nie wyszło. Jako czarnoskórej kobiecie z Karaibów było jej bardzo ciężko.

Czuła się odrzucona i niestety odczuwała również skutki rasizmu i dyskryminacji. Do tego dochodził jej mąż, który był zajęty pracą od poniedziałku do piątku. Niestety, nie dbał o nią tak, jak obiecał jej na początku. Stała się sfrustrowaną kobietą i tęskniła za jego towarzystwem, a on poświęcał jej niewiele czasu. Maureen nie miała solidnego oparcia. Cała jej rodzina mieszkała gdzie indziej. Nie miała przyjaciół i męża, który by ją wspierał, jak trzeba.

Natychmiastowe połączenie

Pewnego dnia, latem 1986 roku, trafiła do koszar z czarnoskórymi żołnierzami z USA. Tam poznała Jessy’ego, portorykańskiego uwodziciela. Mówił tym samym językiem co Maureen, miał to samo pochodzenie, słuchał tej samej muzyki… natychmiast nawiązała się między nimi więź. Miał czas i znalazł go także dla niej. I tak zaczął się romans między nimi. Jakiś czas później, w wieku 22 lat, zaszła w ciążę, a w wieku 23 lat urodziła mnie. W chwili moich narodzin nie byli już parą. Maureen myślała, że jest w ciąży ze swoim mężem i zerwała z Jessy. Życie toczyło się dalej…

Urodziłam się 21 kwietnia 1987 roku. Szaloną rzeczą w tej historii jest to, że kiedy się urodziłam, nie wyglądałam jak mój ojciec, pan O. Historycy ewolucji twierdzą, że dzieci często wyglądają jak biologiczny ojciec po urodzeniu, aby rozpoznał swoje potomstwo. Co ciekawe, moi rodzice zignorowali to i pozwolili mi wierzyć przez 9 lat, że byłam córką pana O. Ale tak nie było! Zrobiliśmy test na ojcostwo i 6 tygodni później otrzymaliśmy wyniki: Nie byłam dzieckiem pana O. Jego rozczarowanie było ogromne i niestety trwało wiecznie. Swój żal zabrał ze sobą do grobu. Odkąd pojawił się wynik testu na ojcostwo, na zawsze zerwał ze mną kontakt – choć oczywiście to nie była moja wina…

Tamika O.

Tamika O.

Kim był mój Ojciec?

Od tego momentu nie mogłam przestać o tym myśleć: jak to nie był moim ojcem? Dlaczego moja matka mnie okłamywała? Skąd tyle tajemnic? Kto jest moim biologicznym ojcem? Moja matka zdradziła mnie, a także pana O. Jakiekolwiek problemy mieli oboje, nie były to moje problemy. Ale chciałam poznać mojego ojca i nie wiedziałam jak. Chciałam wiedzieć dlaczego, kiedy i skąd się wzięłam? Miałem tysiące pytań i żadnych odpowiedzi.

Mając 15 lat, zaczęłam naprawdę szukać odpowiedzi. Próbowałam wszystkiego, co mogłam, aby uzyskać informacje przez prawie 22 lata. W międzyczasie byłam sfrustrowana, ponieważ nie mogłam uzyskać żadnych pozytywnych rezultatów.

2 grudnia 2022 roku zamówiłam zestaw DNA-MyHeritage. Brałam udział w kursie anatomii w szkole i to dało mi pomysł, aby wypróbować DNA, które było jedyną metodą, której jeszcze nie próbowałam. Pomyślałam sobie: „Muszę to zrobić, bo inaczej będę tego żałować!”. Jeśli nie uzyskam pozytywnego wyniku, to się poddam…

Nagle okazało się, że mam ogromną rodzinę!

We wtorek, 13 grudnia 2022 r., przyszedł wynik – i okazało się, że pasuje do kuzynki o imieniu Nilda. Dzięki niej odnalazłam ojca, czwórkę rodzeństwa, babcię, wujka, ciocię, siostrzenice i siostrzeńców. Nagle mam dużą rodzinę! Wszyscy są rozproszeni po całych Stanach.

Tamika z ojcem

Tamika z ojcem

Tamika with her grandmother

Tamika ze swoją babcią

Od tego momentu byliśmy w kontakcie każdego dnia i naprawdę nie mogę w to wszystko uwierzyć. Mój ojciec był naprawdę szczęśliwy i dużo rozmawialiśmy. To było bardzo ekscytujące. Moja mama dała mi bilet lotniczy i w lipcu 2023 roku wybrałam się w dwutygodniową podróż, aby spotkać się z prawie wszystkimi członkami mojej rodziny. Zostało to uczczone piwem i pysznym jedzeniem. Byłam w Allentown w Pensylwanii przez ponad tydzień i spotkałam się tam z całą rodziną. To było absolutne szaleństwo i punkt kulminacyjny mojego życia. Do dziś wszyscy jesteśmy w kontakcie. Dziękuję MyHeritage!

Dziękujemy Tamice za podzielenie się swoją piękną historią! Jeśli Ty również dokonałeś niesamowitego odkrycia z MyHeritage, chcielibyśmy o tym usłyszeć. Prosimy o przesłanie ich do nas za pośrednictwem tego formularza lub e-maila na adres stories@myheritage.com bądź poland@myheritage.com.