MyHeritage dodaje miliony rekordów historycznych

MyHeritage dodaje miliony rekordów historycznych

Niedawno dodaliśmy miliony nowych rekordów do kolekcji historycznych danych MyHeritage.

Międzynarodowe zbiory obejmują nagrobki, wojskowe akta, roczniki, a nawet listy gończe i policyjne fotografie przestępców.

Wspomniane rekordy można przeszukiwać w Super Wyszukiwarce MyHeritage i są one zintegrowane z technologią MyHeritage zwaną Record Matching.

Oznacza to, że użytkownicy MyHeritage automatycznie będą otrzymywać powiadomienia o dopasowanych rekordach z tych zbiorów, które odpowiadają osobom w ich drzewach genealogicznych.

Oto kilka informacji i linków do najważniejszych zbiorów jakie dodaliśmy:

Interment.net – Mamy licencję na kolekcję ponad 4 milionów internetowych międzynarodowych zapisów z cmentarzy na Interment.net. To fantastyczny zasób, dzięki któremu można znaleźć informacje o pochówku krewnych z całego świata.

Genealogy Today – Współpracujemy z Genealogy Today, aby zapewnić ponad 750,000 dokumentów i wysokiej jakości zdjęć z różnych źródeł, w tym z fascynujących katalogów szkolnych, spisów Loży Masońskiej, książek telefonicznych, zawiadomień pogrzebowych, roszczeń ubezpieczeniowych, list członkowskich kościołów, rejestrów więziennych, listów gończych i policyjnych fotografii przestępców.

Historyczne Mapy USA – Atlasy nieruchomości, antykwaryczne mapy, mapy morskie, widoki z lotu ptaka i specjalne kolekcje (wliczając mapy strefy niebieskiej, portretów i innych historycznych zdjęć). Z ponad 1,5 mln pojedynczych obrazów map do zbadania, można dowiedzieć się, gdzie mieszkali nasi przodkowie, zobaczyć nazwiska ich sąsiadów i śledzić byłych właścicieli gruntów, którzy mogliby być przodkami Twoich przodków.

Kanadyjskie Nagrobki – Współpracujemy z CanadianHeadstones.com, aby zapewnić Wam 500,000 zdjęć i transkrypcji kanadyjskich nagrobków, pomagając Wam w tym badać kanadyjskich przodków.

Ofiary U.S. Army 1961 – 1981 – Zbiór ten zawiera informacje na temat amerykańskiego personelu armii i ich rodzin, którzy zginęli lub zostali ranni na całym świecie; w tym zaginionych w akcji i jeńców wojennych. Obejmuje on wiele zapisów odnoszących się do konfliktu wietnamskiego z 1961/75.

Indeks Brytyjskich Świadectw Milicji, Royal Garrison Artillery, 1872 – 1915Ta kolekcja zawiera obecnie nazwiska ponad 86,000 rekrutów z całej Anglii i Szkocji oraz indeksy kolejnych 12,500 ludzi z Irlandii. Dokumenty te zostały zakończone w momencie rekrutacji i zawierają wiele danych osobowych, co jest bardzo przydatne do badań genealogicznych.

Dodaliśmy setki innych unikalnych zbiorów niezwykle przydatnych do wyszukiwania określonych lokalizacji lub wydarzeń. Oto kilka przykładów:

Oto przykłady niektórych ciekawych rekordów jakie dodaliśmy dzisiaj:

List gończy dla Joe Displane, oskarżonego o rozbój, 3 listopada 1930

List gończy dla Joe Displane, oskarżonego o rozbój, 3 listopada 1930

Kartka reglamentacji towarów z okresu II Wojny Światowej

Kartka reglamentacji towarów z okresu II Wojny Światowej

Kanadyjski nagrobek z 1904 roku

Kanadyjski nagrobek z 1904 roku

Te ważne dokumenty są świetnymi źródłami informacji i stwarzają możliwości, aby dowiedzieć się więcej o swoich przodkach. Zdajemy sobie sprawę, iż są to rekordy w większości z USA i Kanady, pracujemy nad dodaniem treści z Europy, w tym także z Polski.

Jednakże sądzimy, że są to bardzo przydatne kolekcje, wielu naszych przodków emigrowało do USA, czy też Kanady na przełomie wieków. Stany Zjednoczone to kraj z największą Polonią na świecie. Szacuje się że mieszka w Stanach Zjednoczonych blisko 10 mln osób pochodzenia polskiego, także szanse na znalezienie przodków i informacji w dodanych przez nas zbiorach są rokujące.

Kolejno, według spisu powszechnego z Kanady z 2001 roku około 1 mln Kanadyjczyków potwierdza, pełne lub częściowe polskie pochodzenie.

Czekajcie na więcej ciekawych zbiorów jakie mamy do dodania w przyszłości. Mamy kilka bardzo ciekawych wiadomości o nowych kolekcjach i wkrótce będziemy mogli podzielić się nimi z Wami.

Życzymy udanego wyszukiwania!

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • Kasia

    13 lutego, 2013

    Szkoda że nie ma zbiorów z niemiec 🙁

  • Ireneusz Pliszka

    13 lutego, 2013

    Wspaniała kolekcja, ale… postarałbym się na Waszym miejscu o dostęp do zeskanowanych parafialnych ksiąg urodzeń, ślubów i zgonów. Dla przykładu podam, że na stronie Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego () jest dostęp do wielu poindeksowanych zbiorów, jednak brakuje mi tam dostępu do skanów tych zbiorów. Jak do nich dotrzeć? Możnaby zrobić dostęp podobny do tego, który jest np. w Anglii do censusu z zakrytymi pewnymi informacjami. Dopiero po uiszczeniu opłaty można zobaczyć w całości stronę, która nas interesuje. Sam indeks to bardzo często za mało.

  • Paulina

    13 lutego, 2013

    Mnie brakuje zbiorów z Francji.

  • causa10

    13 lutego, 2013

    gratulacje dla pomysłodawcy i założyciela

  • Adam

    14 lutego, 2013

    A jak tam ze zbiorami z samej Polski?

  • TENIA

    17 lutego, 2013

    Gratulacje. To jest piękna sprawa!

  • ROMAN & ZIRALDO FAMILY TREE Web SiteY

    17 lutego, 2013

    Moja kuzynka ze Stanów – Melania jest jak najbardziej aktywnym członkiem mojej witryny. Ostatnio … zasponsorowała najwyższy pakiet Premium Plus i będziemy oczywiście korzystać z wyszukiwarki. W rekordach historycznych znalazła swoich dziadków, którzy z Polski wyemigrowali do USA. Jest to o tyle ciekawe, że nazwisko rodowe jest inne niż znane mi dotąd nazwisko jej ojca, który jak się okazało w dzieciństwie został adoptowany. Melania chce stworzyć biologiczną linię genealogiczną swojego ojca w naszej witrynie on-line. Ogromnie cieszę się, że znów ktoś z moich krewnych, tym razem z drugiej półkuli, interesuje się poszukiwaniem przodków !!!

  • Justyna

    20 lutego, 2013

    @Adamie, mamy nadzieje, w przeciągu kilku miesięcy dodać również polskie zbiory. Będziemy o tym informować na Blogu.

    Serdecznie pozdrawiam
    Justyna