MyHeritage publikuje Spis ludności USA z 1950 roku: Przeszukaj wszystkie Stany i Terytoria bezpłatnie!

MyHeritage publikuje Spis ludności USA z 1950 roku: Przeszukaj wszystkie Stany i Terytoria bezpłatnie!

W dniu 1 kwietnia 2022 r., 72 lata po rozpoczęciu spisu, zdjęcia federalnego spisu ludności USA z 1950 r. zostały udostępnione ogółowi społeczeństwa. Od tego czasu niestrudzenie pracujemy nad tym, aby cała kolekcja spisu powszechnego z 1950 r. była dostępna dla Państwa jako przeglądalny indeks z obrazami spisu, publikując kilka stanów każdego miesiąca. Jesteśmy podekscytowani, mogąc poinformować o naszej aktualizacji do tej kolekcji, obejmującej 30 milionów rekordów ze stanów Michigan, Ohio, Pensylwanii, Teksasu i Wirginii. Kolekcja 1950 Spisu Powszechnego USA obejmuje teraz ponad 150 milionów rekordów ze wszystkich stanów i terytoriów USA i jest dostępna do przeglądania, wyszukiwania i dodawania do Twojego drzewa genealogicznego MyHeritage za darmo! 

Przeszukaj spis federalny USA z 1950 roku bezpłatnie!

Spis dostarcza fascynujących szczegółów na temat życia całej populacji zamieszkującej Stany Zjednoczone i ich terytoria w 1950 roku. Dla wszystkich osób podaje nazwiska, wiek, adresy, relacje, gospodarstwa domowe, płeć, miejsce urodzenia, stan cywilny i inne fakty. Jeśli posiadałeś rodzinę mieszkającą w Stanach Zjednoczonych w tym okresie czasu, prawdopodobnie znajdziesz ważne szczegóły dotyczące ich życia właśnie w tej kolekcji.

Indeks kolekcji spisu ludności z 1950 roku zawiera wszystkie rekordy ze wszystkich 48 stanów i terytoriów USA (Alaska i Hawaje zostały dodane jako stany dopiero w 1959 roku): Alabama, Alaska, American Samoa, Arizona, Arkansas, Kalifornia, Kolorado, Connecticut, Delaware, District of Columbia, Floryda, Georgia, Guam, Hawaje, Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Nowy Meksyk, Nowy Jork, Karolina Północna, Dakota Północna, Ohio, Oklahoma, Oregon, Strefa Kanału Panamskiego, Pensylwania, Puerto Rico, Rhode Island, Karolina Południowa, Dakota Południowa, Tennessee, Utah, Vermont, Wyspy Dziewicze, Wirginia, Waszyngton, Wirginia Zachodnia, Wisconsin, Wyoming, Teksas. Ponadto w kolekcji znajdują się terminarze Indian Reservation Schedules, oraz cztery zamorskie wyspy Canton, Johnston, Midway i Wake.

Pozostało jeszcze kilka milionów rekordów, które zostaną dodane w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Są to rekordy, które nie mogły być zeskanowane i zindeksowane dokładnie poprzez bardziej zautomatyzowane środki i wymagają dodatkowej ręcznej obróbki. Po dodaniu tych rekordów będziemy informować Państwa na bieżąco.

Ekskluzywne zasoby MyHeritage do spisu ludności

W zeszłym roku udostępniliśmy Census Helper™: użyteczną nową funkcję, która wskazuje, kto w Twoim drzewie genealogicznym prawdopodobnie pojawi się w Spisie Powszechnym USA z 1950 roku i innych spisach. Dowiedz się więcej o tym, jak najlepiej wykorzystać to darmowe narzędzie w tym wpisie.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat przeszukiwania Spisu Powszechnego Ludności USA z 1950 roku i wszystkich innych spisów na MyHeritage, odwiedź nasz Census Content Hub i naszą dedykowaną stronę Spisu Powszechnego Ludności USA z 1950 roku.

Perełki ze spisu ludności USA z 1950 r.

Niepowtarzalna Diana Ross zadebiutowała w spisie powszechnym w 1950 roku. Diana, zapisana przez spisujących „Dianne”, miała w momencie spisu 6 lat. Urodzona jako córka Freda Rossa, lat 31, i Ernestine, lat 34, była wówczas drugim najstarszym z 5 dzieci. Mieszkali przy 23 St Antoine, Detroit, Wayne, Michigan.

Zapis spisu ludności Diany Ross [Credit: MyHeritage 1950 United States Federal Census]

Zapis spisu ludności Diany Ross [Credit: MyHeritage 1950 United States Federal Census]

W spisie ludności debiutuje również znany koszykarz Kareem Abdul-Jabbar, który urodził się jako Ferdinand Alcindor, Jr. Był jedynym dzieckiem Ferdinanda L. Alcindora Sr., lat 32, i Lillian, lat 31. Zawód Ferdinanda został wymieniony jako trębacz. Był znany z gry w zespole NYPD Transit Authority Band. Alcindorowie byli wymienieni jako kwaterodawcy, ponieważ wynajmowali mieszkanie przy 111th Street i Seventh Avenue, Harlem, Nowy Jork od Samuela i Ethel Rogers. 

Zapis spisu ludności Kareema Abdula-Jabbara [Credit: MyHeritage 1950 United States Federal Census]

Zapis spisu ludności Kareema Abdula-Jabbara [Credit: MyHeritage 1950 United States Federal Census]

Podsumowanie

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy podzielić się naszą najnowszą aktualizacją do kolekcji Spis Powszechny Stanów Zjednoczonych z 1950 roku MyHeritage. Ten indeks i powiązane z nim obrazy będą znaczącym zasobem dla historyków rodziny, genealogów, naukowców społecznych i innych badaczy przez kolejne dekady.

Przeszukiwanie Spisu Powszechnego USA z 1950 roku na MyHeritage i przeglądanie rekordów jest bezpłatne. 

Jeśli posiadasz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching powiadomi Cię automatycznie, jeśli rekordy z kolekcji pasują do Twoich krewnych. Następnie będziesz mógł przejrzeć rekord i zdecydować, czy chcesz dodać nowe informacje do swojego drzewa (bezpłatnie!).

Życzymy wspaniałych odkryć!