Rodziny i Lato: kiedyś i dziś

Rodziny i Lato: kiedyś i dziś

Komentarze0

Mimo, że lato koniec lata zbliża się dużymi krokami, miło jest powspominać spędzone lata w przeszłości z naszymi rodzinami. Wszyscy mamy miłe wspomnienia, ale te, które są przeważnie najbardziej żywe zazwyczaj mają miejsce w lecie. I to nie powinno nikogo dziwić, zważywszy, że nawet przebłysk słońca to pretekst, aby założyć okulary, klapki i szorty – w lecie jesteśmy bardziej radośni i jeszcze bardziej zdeterminowani, jeśli chodzi o wakacje z rodziną.

Na przykład, pamiętam, gry w siatkówkę z siostrami w ogrodzie mojego rodzinnego domu, gry w tenisa z tatą, zabawy w podchody, czy też częste grillowanie z rodzicami i całą rodziną – tak całą, i nie mówimy tutaj o jednej ciotce czy wujku, a o całych rodzinach z dziećmi, a moimi kuzynami – czasem było i nawet 50 osób na raz – to jak zjazd rodzinny!  Ach to były czasy i chciałoby się wrócić do tych dziecięcych lat. Nie ma nic lepszego jak rodzina w komplecie, chociaż nie zawsze jest to możliwe, gdyż mamy świadomość, iż ludzie są, ale też i odchodzą z tego świata. Trzeba się cieszyć, z wszystkiego, każdej chwili spędzonej z rodziną, gdyż nigdy nie wiemy jak potoczą się jej losy.

Takie wspomnienia nie muszą być skomplikowane. W rzeczywistości, jest tak, że im bardziej podstawowe wspomnienia tym bardziej mogą być cenne, tak samo jak drogie rodzinne wakacje i wycieczki. Filmiki rodzinne (warto od czasu do czasu takie nakręcać – po latach je przeglądając, będziecie się zastanawiać, czy to naprawdę wy?). Jeśli masz już kilka, przyjrzyj się im uważnie, a zobaczysz różnicę w dynamice pomiędzy tym co było kiedyś, a tym co jest dziś. Nawet pozornie przyziemne filmiki takie jak przyjęcie urodzinowe naszych dzieci mogą dostarczyć nam sporo emocji. Zawsze warto powspominać przeszłość, nasza historia wówczas przetrwa z pokolenia na pokolenie.

Jeśli chodzi o rodziny i lato kiedyś, a dziś – to nie ma porównania. Dzisiaj, postęp technologii potrafi zastąpić nam spotkanie z krewnymi – mamy tu na myśli telefony, komputery – kiedyś tego nie było, a ludzie i tak byli szczęśliwi, a może nawet szczęśliwsi? Wszystko ma swoje dobre i złe strony, z jednej strony rozwój technologii nam ułatwia komunikację, z drugiej strony stajemy się za bardzo wygodni, aby spotkać się z rodziną, która mieszka za rogiem, bo „niby po co jak możemy zadzwonić”? Jednakże, spotkania na żywo dostarczają masę emocji, a komunikacji werbalnej nic nie jest w stanie nam zastąpić.

A jak wasze lato spędzone z rodziną zmieniło się przez lata? Czy letnie wakacje to dla Was szczególny czas na spędzanie go z rodziną? Jeśli macie historie rodzinne, np. np z wspólnie spędzonego lata, nie ważne czy w domu, czy też na wyjeździe podzielcie się z nami nimi przesyłając je do nas na support@myheritage.com. Każda historia, która zostanie zamieszczona na Blogu – jest honorowana 1 rocznym abonamentem Premium.

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony