Święta: 5 pomysłów na Prezent dla historyka rodzinnego

Komentarze

Święta Bożego Narodzenia już za rogiem. Przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na upominki Świąteczne dla historyków rodzinnych, genealogów i wszelkich odkrywców historii rodzinnej:

1.Album rodzinny

Przygotuj sentymentalny album rodzinny ze zdjęciami z poprzedniego roku. Wydrukowane zdjęcia opatrzone w krótkie zapiski, skąd pochodzą i kiedy zostały wykonane zapewne okażą się wspaniałym upominkiem dla historyka rodzinnego. 

Fot. Sciaga.pl

2.Przygotuj video rodzinne z krótkich filmików z całego roku

Jeśli w ciągu roku wykonałeś wideo z różnych wydarzeń rodzinnych, wspaniałym prezentem może okazać się “kolaż” wideo z tych wspomnień. Możecie skorzystać z takiego programu jak Camtasia.com w celu utworzenia wideo.

Fot. pl.depositphotos.com

3.DNA Kit

Miejsca, które Twoi przodkowie nazywali domem, są zakodowane w Twoim DNA. Grupy etniczne pochodzą historycznie z tych samych regionów i czerpią z lokalnej puli genów. DNA MyHeritage analizuje DNA, aby określić, które części mają swoje źródło w każdej z 42 wyodrębnionych grup etnicznych – to największa oferowana liczba grup wśród wszystkich głównych laboratoriów testujących DNA. Być może jest to wspaniały pomysł na prezent dla Babci lub Dziadka? 

Fot. pl.depositphotos.com

4.Wideo VHS przegrane na CD

Jeśli nie posiadasz już w domu odtwarzacza VHS, a w zakątkach Twojego domu roi się wręcz od wspaniałych kaset VHS z wielu wydarzeń rodzinnych możesz przegrać je na CD. Istnieje wiele serwisów, które się tym zajmują!

5.Świąteczna Sesja Rodzinna

Być może posiadasz w domu fotografa lub też wspaniałych prezentem może okazać się profesjonalna, przed lub po świąteczna sesja rodzinna w zimowej scenerii. Co Wy na to? 

Fot. angelka.pl

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony