Podsumowanie 2022 roku w MyHeritage

Podsumowanie 2022 roku w MyHeritage

Minął kolejny rok, i to jaki!

Rok 2022 przyniósł wiele wzlotów i upadków. Dla większości świata był to rok ponownego otwarcia i dostosowania po dwóch latach zawirowań COVID, a także rok powolnego powrotu do normalności. Jednak był to również rok naznaczony wielką wojną, wstrząsami geopolitycznymi i wyzwaniami gospodarczymi. We wrześniu odnotowaliśmy koniec pewnej epoki, gdy pożegnaliśmy królową Elżbietę II i powitaliśmy króla Karola III na brytyjskim tronie; a w grudniu wszystkie oczy zwróciły się na jeden z najbardziej emocjonujących turniejów Pucharu Świata w historii.

Tutaj w MyHeritage, spędziliśmy ten rok ciężko pracując, aby przynieść Państwu nowe funkcje i historyczne kolekcje rekordów, aby pomóc Państwu dokonać postępu w badaniach historii rodziny. Ułatwiliśmy wiele emocjonalnych spotkań rodzinnych i cieszyliśmy się historiami niesamowitych odkryć, których dokonali nasi użytkownicy poprzez badania historii rodziny i DNA. Byliśmy wierni naszym wartościom, takim jak innowacyjność, współczucie i chęć wywierania pozytywnego wpływu na świat.

Oto podsumowanie tego, co udało nam się osiągnąć w 2022 roku:

Styczeń

Po przywitaniu nowego roku, od razu przystąpiliśmy do pracy i wydaliśmy nową funkcję – Widok listy dla zdjęć aby umożliwić wygodne wyszukiwanie, edytowanie i sortowanie zdjęć rodzinnych. Widok listy w wygodny sposób wyświetla miniatury zdjęć wraz z meta danymi dotyczącymi każdego zdjęcia, w tym tytuł, osoby oznaczone na zdjęciu oraz datę i miejsce wykonania zdjęcia. Brakujące informacje mogą być łatwo wprowadzone w linii.

Następnie ogłosiliśmy wprowadzenie kursów online dla wstępu do genealogii – Introduction to Genealogy, nasz pierwszy pełnowymiarowy kurs genealogii online. Prowadzony przez naszego eksperta genealogii Daniela Horowitza i nauczany przez światowej klasy panel ekspertów, kurs zapewnia silne podstawy genealogii i jest dostępny za darmo w Bazie Wiedzy MyHeritage (w języku angielskim).

Dodaliśmy również ulepszony model dla odświeżania starej daty zdjęć który nadaje bardziej realistyczne kolory Twoim wyblakłym zdjęciom.

Końcem stycznia dodaliśmy również widok tabeli (listy) dla wyników wyszukiwania, która sprawia, że przeszukiwanie naszej skarbnicy 18,8 miliardów rekordów historycznych i odnajdywanie tych, które Cię interesują, jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Bardziej skondensowany widok oznacza, że każda strona wyświetla więcej wyników, a format tabelaryczny pomaga łatwiej zidentyfikować odpowiednie wyniki.

W styczniu doświadczyliśmy poważnej fali COVID (ostatnia poważna fala w Izraelu) i laboratorium MyHeritage COVID dostarczyło Państwu Izrael bardzo potrzebne testy.

Luty

Na początku lutego nasze biuro w Kijowie na Ukrainie obchodziło piątą rocznicę istnienia.

Biuro MyHeritage w Kijowie obchodzi 5-lecie.

Niestety, niedługo potem Rosja dokonała inwazji na Ukrainę. Przewidując zagrożenie, pomogliśmy wielu naszym pracownikom na Ukrainie przenieść się wraz z rodzinami w bezpieczne miejsce jeszcze przed wybuchem wojny. Od tamtej pory pomagamy im w każdy możliwy sposób i podziwiamy ich za odwagę i poświęcenie.

Przygotowując się do RootsTech, dodaliśmy 275 milionów rekordów historycznych z Francji. Wydaliśmy również 28 kolekcji żydowskich rekordów historycznych w partnerstwie JewishGen.

W lutym ukazaliśmy na światło dzienne tę poruszającą historię o tym jak serdeczny list wysłany 75 lat temu podczas Holokaustu i odkryty na pchlim targu został zwrócony właścicielom, dzięki badaniom na MyHeritage przez łowczynię spadków Chelsey Brown. Ta niesamowita historia została opisana w ponad 100 mediach.

Marzec

Marzec rozpoczął się od największego na świecie wydarzenia genealogicznego w roku: RootsTech! Chociaż nie udało nam się dotrzeć do Salt Lake City, w drugim w pełni wirtualnym RootsTech wzięło udział 1,5 miliona osób. Tradycyjnie na konferencji prezentujemy znaczące funcje, produkty i w tym roku nie było inaczej!

Po pierwsze, ogłosiliśmy start naszej serii podcastów, Blast From My Past – Podmuch z przeszłości, które przedstawiają niektóre z najbardziej fascynujących historii użytkowników MyHeritage. Blast From My Past jest dostępna do streamingu i pobrania na wszystkich głównych platformach podcastowych – i jest darmowa.

Kontynuowaliśmy tempo rozwoju, gdy zaledwie jeden dzień później ogłosiliśmy dodanie funkcjiDeepStory, przełomową nową funkcję, która sprawia, że Twoje rodzinne zdjęcia mogą zostać opatrzone w głos!

Wprowadziliśmy również Oś czasu drzewa genealogicznego, funkcję, która zapewnia kolorową wizualną reprezentację jednej osoby z Twojego drzewa genealogicznego oraz jej bezpośrednich przodków. Długość życia tych osób (od roku urodzenia do roku śmierci) jest odwzorowana na tej samej osi, aby umożliwić Ci zobaczenie ich w odniesieniu do siebie, co może zapewnić odświeżający wgląd w historię Twojej rodziny.

Pod koniec marca, w ramach przygotowań do wydania spisu powszechnego z 1950 roku, opublikowaliśmy Census Helper™. Jest to potężna, darmowa funkcja, która skanuje Twoje drzewo genealogiczne i tworzy listę Twoich krewnych, którzy z dużym prawdopodobieństwem mogą być znalezieni w zapisach spisu powszechnego USA. Uzbrojony w listę, będziesz wiedział dokładnie, których członków rodziny szukać w zapisach spisu powszechnego USA.

Wprowadziliśmy także U.S. Census Hub jako źródło edukacyjne o historii amerykańskiego spisu powszechnego i jego znaczeniu dla badań historii rodziny.

Kwiecień

Wydanie spisu ludności USA z 1950 roku 1 kwietnia 2022 roku było jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń genealogicznych dekady. MyHeritage był pierwszą firmą, która opublikowała kompletną kolekcję zdjęć pełnego spisu ludności z 1950 roku, który można było przeglądać bezpłatnie, zaledwie kilka godzin po tym, jak został wydany przez NARA (National Archives and Records Administration). Po wydaniu kolekcji tylko obrazów, rozpoczęliśmy cotygodniowe wydania w pełni indeksowanych rekordów spisu powszechnego USA, który został zakończony w późniejszym okresie roku.

Połączyliśmy również siły z Legacy Family Tree Webinars, aby zorganizować trzeci doroczny 24-godzinny maraton webinarów genealogicznych.

Pod koniec kwietnia podzieliliśmy się niesamowitą historią pracownika MyHeritage, któremu udało się uciec z Ukrainy, dzięki heroicznemu uratowaniu przez jego dziadka żydowskich uchodźców podczas II wojny światowej. Osiemdziesiąt lat później, ten niesamowity akt dobroci umożliwił naszemu zespołowi zorganizowanie bezpiecznego wyjazdu naszego kolegi i jego rodziny z Ukrainy.

Nazar (w środku), nasz ukraiński pracownik, z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Nazar (w środku), nasz ukraiński pracownik, z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Maj

Maj był przełomowym miesiącem dla historycznych rekordów na MyHeritage. Ogłosiliśmy dodanie ogromnej ilości mianowicie 1,3 miliarda rekordów w kwietniu i maju! W tym aktualizację Indeksu nazwisk w gazetach, a także kolekcje z USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Portugalii i innych.

Zaktualizowaliśmy również Census Helper™ w celu włączenia rekordów Spisu z innych krajów, więc osoby z korzeniami w miejscach poza USA również mogły z niego skorzystać.

Czerwiec

W czerwcu przeprowadziliśmy Konkurs z okazji Dnia Ojca i otrzymaliśmy niesamowite zgłoszenia od użytkowników z całego świata, którzy wykazali uderzające podobieństwo do swoich ojców, dziadków i pradziadków. Jedno ze zgłoszeń prezentujemy poniżej:

George Chapman (z prawej) i jego prawnuk, Alex (po lewej)

George Chapman (z prawej) i jego prawnuk, Alex (po lewej)

Dodaliśmy również milion rejestrów emigracyjnych z Norwegii z lat 1867–1960.

Pod koniec miesiąca opublikowaliśmy długo wyczekiwaną aktualizację Theory of Family Relativity™, dodając 25,6 miliona nowych teorii na temat tego, w jaki sposób użytkownicy są powiązani z osobami dopasowanymi na podstawie Podobieństwa DNA Match. Dodaliśmy również możliwość potwierdzenia lub odrzucenia sugestii oferowanych przez narzędzie Theory of Family Relativity™. 

Lipiec

Aby uczcić amerykański Dzień Niepodległości, zespół badawczy MyHeritage wyjawił fascynującą historię rodziny Charlesa Thomsona, człowieka stojącego za Wielką Pieczęcią Stanów Zjednoczonych. 

W lipcu wprowadziliśmy nową funkcję służącą do zarządzania wieloma parami rodziców w internetowym drzewie genealogicznym. Dzięki tej funkcji użytkownicy MyHeritage mogą teraz przypisać każdej osobie z drzewa genealogicznego do trzech różnych typów rodziców: rodziców biologicznych, przybranych (adopcyjnych) i rodzinę zastępczą. Na przykład, jeśli ktoś został adoptowany, ale znani są rodzice biologiczni tej osoby, obie relacje można włączyć do drzewa genealogicznego w kilku prostych krokach.

Ogłosiliśmy też rozpoczęcie współpracy partnerskiej z Centralnym Archiwum Historii Narodu Żydowskiego w celu opublikowania ekskluzywnego zbioru podań żydowskich emigrantów z międzywojennego Wiednia w formie cyfrowej. Zbiór, który liczy 228 250 wpisów, zawiera zeskanowane obrazy oryginalnych dokumentów. 

Sierpień

W sierpniu wprowadziliśmy funkcję Photo Tagger, która umożliwia oznaczanie wielu zdjęć osoby za jednym razem i sprawia, że organizowanie zdjęć na MyHeritage jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Pierwsza wersja była przeznaczona dla aplikacji mobilnej MyHeritage na iOS i Androida.Obejrzyj nasz filmik, aby zobaczyć Photo Tagger w akcji: 

Również w sierpniu podzieliliśmy się kilkoma pięknymi historiami użytkowników, w tym tą o długo wyczekiwanym spotkaniu Diane Ward i Mary McLaughlin, dwóch przyrodnich sióstr, które odnalazły się dzięki testowi DNA MyHeritage. 

W tym miesiącu opowiedzieliśmy także niesamowitą historię ukraińskiej rodziny, która znalazła bezpieczną przystań w Norwegii dzięki funkcji Smart Match™ dostępnej na MyHeritage. 

Wrzesień

Przez cały 2022 rok zwiększaliśmy tempo publikacji treści, a we wrześniu dodaliśmy rekordową liczbę 74 zbiorów ze 130 milionami wpisów! Przyspieszone tempo publikacji trwa, ponieważ dodajemy nowe i różnorodne zbiory danych, aby pomóc naszym użytkownikom w dalszym badaniu historii rodzinnych.

Po udanym wdrożeniu funkcji Photo Tagger dla aplikacji mobilnej w sierpniu ogłosiliśmy też dodanie opcji Photo Tagger na stronie internetowej, aby nasi użytkownicy mogli w mgnieniu oka oznaczać, filtrować i sortować zdjęcia rodzinne. 

Wrzesień został określony jako „Webtember”, gdyż na stronie Legacy Family Tree Webinars, która jest częścią MyHeritage, ludzie na całym świecie mogli bezpłatnie korzystać z 31 webinarów odbywających się na żywo oraz w formie dostępnych do odsłuchania nagrań. Do najważniejszych należały sesje z Emmanuelem Condamine, Dyrektorem Operacyjnym francuskiej firmy genealogicznej Filae, innej firmy zrzeszonej w ramach MyHeritage, oraz Myko Clellandem, Dyrektorem ds. Treści MyHeritage w Europie. 

Gdy miliardy ludzi na całym świecie opłakiwały śmierć Królowej Elżbiety II, Myko, który jest ekspertem w dziedzinie brytyjskiej rodziny królewskiej, był zawsze blisko i przedstawiał wgląd w więzi rodzinne ulubionej monarchini naszego globu. 

Październik

W październiku ogłosiliśmy ważną aktualizację naszej funkcji Statystyki rodowe. Statystyki rodowe to całkowicie bezpłatna funkcja, która dostarcza licznych ciekawych i osobliwych informacji na temat Twojej rodziny. Wśród wielu interesujących faktów, jakie zostaną zaprezentowane, dowiesz się, która para najdłużej pozostawała w związku małżeńskim i ile wynosiła największa różnica wieku między rodzeństwem. Dowiesz się również, kto miał najwięcej dzieci, kto zawarł najwięcej związków małżeńskich, a nawet w jakim miesiącu najczęściej rodziły się w Twoje rodzinie dzieci. Myślisz, że znasz tajemnice swojego drzewa genealogicznego na wskroś? Statystyki rodowe mogą sprawić Ci kilka niespodzianek.

Wprowadziliśmy nową opcję sortowania Podobieństw DNA Match. Nowa funkcja sortowania umożliwia uporządkowanie wspólnych podobieństw DNA na podstawie bliskości pokrewieństwa z Tobą lub z analizowanym Podobieństwem DNA Match i uzyskiwanie nowych informacji.

Listopad

Listopad w MyHeritage okazał się miesiącem bardzo intensywnej pracy. Ukończyliśmy publikację kompletnego zestawienia Powszechnego Spisu Ludności USA z 1950 r. Amerykański Powszechny Spis Ludności z 1950 r. zawiera ponad 150 milionów rekordów ze wszystkich stanów i terytoriów USA, a zestawienie zostało udostępnione tak, aby umożliwiało przeglądanie, wyszukiwanie i dodawanie osób do drzewa genealogicznego MyHeritage całkowicie za darmo.

17 listopada udostępniliśmy AI Time Machine™, naszą niesamowitą funkcję, która pozwala stworzyć historyczną wersję samego siebie i generować wspaniałe awatary AI.

Funkcja AI Time Machine™ szturmem podbiła media społecznościowe: byliśmy zaskoczeni niezliczoną liczbą osób na całym świecie, którym przyniosła ona radość, śmiech i ekscytację oraz niespodziewane doznania, stwarzając możliwość wirtualnej podróży w czasie. Gospodarze telewizyjni z całego świata świetnie się bawili, oglądając wyniki AI Time Machine™ na antenie, a pośród nich byli prowadzący Fox and Friends, Good Morning Britain, francuskiego programu Midday TV czy meksykańskiego show Sale el Sol.

Grudzień

W grudniu ogłosiliśmy dodanie pięknych motywów awatarów do funkcji AI Time Machine™.

Poinformowaliśmy o niedawnym udostępnieniu naszej przełomowej technologii Global Name Translation™ do list Podobieństw DNA Match. Global Name Translation™ automatycznie tłumaczy nazwiska z drzew genealogicznych i zapisów archiwalnych z jednego języka na inny, umożliwiając użytkownikom łączenie się z krewnymi i lokalizowanie rekordów w różnych, czasem nieoczekiwanych językach. Dodanie funkcji Global Name Translation™ to świetna wiadomość dla użytkowników, którzy otrzymują informacje o dopasowaniach i podobieństwach DNA użytkowników, którzy zapisali swoje imiona i nazwiska po grecku, hebrajsku, ukraińsku i rosyjsku, a także dla użytkowników korzystających z MyHeritage w tych językach.

Niesamowite historie naszych użytkowników

Odkrycia, których dokonują nasi użytkownicy, dają nam ogromną satysfakcję i są paliwem, zapewniającym energię, abyśmy nadal z pasją robili to, co robimy. W tym roku mieliśmy zaszczyt podzielić się wieloma historiami osób, które dokonały przełomowych odkryć z pomocą MyHeritage — historiami, które odbiły się szerokim echem na całym świecie. Oto kilka najważniejszych:

29-letnia użytkowniczka MyHeritage, Rachael, odkryła swojego biologicznego ojca dzięki testowi DNA MyHeritage i okazało się, że mieszka on zaledwie 20 minut drogi od niej. Jej relacja z tego całkowicie zmieniającego życie spotkania pojawiła się w Newsweeku.

Fernando, urodzony w Kolumbii i wychowany w rodzinie adopcyjnej w Szwecji, znalazł brata dzięki MyHeritage DNA, a to był dopiero początek. W marcu ubiegłego roku podzieliliśmy się historią o tym, jak znalazł swojego brata, a potem kolejne dwie siostry mieszkające w Hiszpanii — ale to nie koniec niesamowitych odkryć. Fernando nie tylko znalazł więcej przyrodniego rodzeństwa i swoją biologiczną matkę, ale zainspirował też swoją byłą żonę i przybranego ojca do zrobienia testu. Jego była żona odnalazła swoją siostrę, a jego przybrany ojciec – który sam też był adoptowany – znalazł swojego biologicznego ojca.

Urodzony w 1938 r . David przeżył Holokaust dzięki pomocy Belga, który ukrywał jego i jego matkę przed nazistami. Kiedy jego syn, Lionel, poprosił w mediach społecznościowych o pomoc w odnalezieniu rodziny, która uratowała jego ojca, zgłosiła się Marie Cappart z MyHeritage. Dzięki jej badaniom David i Lionel mogli spotkać potomków wybawiciela Davida dokładnie w miejscu, w którym przed laty był ukrywany.

Siostry Ashleigh i Laurinda odnalazły się dzięki DNA Quest, projektowi pro bono MyHeritage, mającemu na celu pomoc osobom adoptowanym w odnalezieniu członków ich rodzin. Ta historia była szeroko opisywana w mediach, a piękny wywiad, w którym jedna z sióstr dokańcza zdanie rozpoczęte przez drugą, został wyemitowany w CTV News w Toronto.

Susan (Suzy), lat 64, została adoptowana jako niemowlę i spędziła większość swojego życia próbując odnaleźć swoją biologiczną rodzinę i połączyć się z nią. Kilka lat temu zrobiła test DNA i znalazła kilkoro przyrodniego rodzeństwa… które, jak się okazało, straciło przed laty siostrę o tym samym imieniu i bardzo podobnym wyglądzie! Rodzeństwo zbliżyło się do siebie i tej jesieni w końcu miało okazję spotkać się osobiście.

61-letni Melvin z Kansas dzięki DNA Quest otrzymał bezpłatny zestaw z testem DNA. Odnalazł nie tylko dawno zaginioną wnuczkę, ale także brata, który, jak się okazało mieszkał zaledwie 10 minut spacerem od niego. „Na zawsze będę wdzięczny MyHeritage, ponieważ zmieniło moje życie” — pisze. „Nawet rzeka łez szczęścia nie może opisać, jak się czuję”. Przeczytaj całą jego historię na naszym blogu i obejrzyj wywiad z Melvinem i jego bratem w Fox News.

W tym roku pomagaliśmy również połączyć siły Connecting Roots, amerykańskiej organizacji non-profit, która wspiera adoptowane osoby pochodzenia chilijskiego w odnalezieniu biologicznych rodzin w Chile, i Nos Buscamos, chilijskiej organizacji non-profit, która pomaga rodzinom zmuszonym do oddania dzieci do adopcji i poszkodowanym w wyniku porwań połączyć się z bliskimi za granicą. Wspólne wysiłki i zestawy do testów DNA, które im przekazaliśmy, zaowocowały niesamowitymi historiami: Cristina nawiązała kontakt ze swoją biologiczną matką i ośmiorgiem rodzeństwa, bliźniacy Elan i Micah znaleźli swoją biologiczną mamę, a Sara po raz pierwszy spotkała swoje rodzeństwo.

Archiwalne rekordy

Oto tylko kilka z cennych zbiorów archiwalnych zapisów dodanych w 2022 r.: 

Spis Powszechny Ludności z 1950 r. – Stany Zjednoczone

Aktualizacja Indeksu imion i nazwisk z gazet

Aktualizacja niemieckiego Indeksu zgonów Nadrenii Północnej-Westfalii 

Karty imigracyjne z São Paulo

Archiwalne rekordy dotyczące żydowskich imigrantów z Wiednia

Norweski rejestr emigrantów z lat 1867-1973

Zespół MyHeritage

Podczas gdy nasz zespół ciężko pracował nad tworzeniem nowych funkcji, publikowaniem archiwalnych zapisów i opowiadaniem historii naszych użytkowników, wciąż udawało nam się znaleźć czas na wspólną zabawę i wspieranie inicjatyw społecznych.

Oto kilka zdjęć z naszych radosnych chwil, uroczystości i podejmowanych działań, jakie miały miejsce w ciągu ubiegłego roku:

Zespół spędza pełen atrakcji dzień nad brzegiem Jeziora Galilejskiego

Zespół spędza pełen atrakcji dzień nad brzegiem Jeziora Galilejskiego

Nasze legendarne śniadania:

Zajęcia jogi i fitness

Świętowanie Pucharu ŚwiataWyjazdy i zajęcia zespołowe

Wolontariat na rzecz społeczności

Nasi pracownicy jako wolontariusze wzięli udział w wielu projektach na rzecz lokalnych społeczności:

Wydarzenie podsumowujące projekt „Shiur Acher”, w ramach którego pracownicy MyHeritage zgłosili się jako wolontariusze do prowadzenia zajęć dla uczniów lokalnych szkół średnich z defaworyzowanych środowisk

Wydarzenie podsumowujące projekt „Shiur Acher”, w ramach którego pracownicy MyHeritage zgłosili się jako wolontariusze do prowadzenia zajęć dla uczniów lokalnych szkół średnich z defaworyzowanych środowisk

MyHeritage współpracuje z SaronaHub prowadząc zajęcia dla uczniów szkół średnich w zakresie wolontariatu na rzecz osób starszych i wpierania ich w badaniu historii rodzinnych

MyHeritage współpracuje z SaronaHub prowadząc zajęcia dla uczniów szkół średnich w zakresie wolontariatu na rzecz osób starszych i wpierania ich w badaniu historii rodzinnych

MyHeritage gościło pensjonariuszy domu opieki w związku z obchodami Chanuki

MyHeritage gościło pensjonariuszy domu opieki w związku z obchodami Chanuki

Pracownicy MyHeritage zgłosili się jako wolontariusze i wsparli schronisko opiekujące się maltretowanymi zwierzętami hodowlanymi

Pracownicy MyHeritage zgłosili się jako wolontariusze i wsparli schronisko opiekujące się maltretowanymi zwierzętami hodowlanymi

Pracownicy MyHeritage pracujący jako wolontariusze przy przekazywaniu i pakowaniu żywności dla lokalnych rodzin

Pracownicy MyHeritage pracujący jako wolontariusze przy przekazywaniu i pakowaniu żywności dla lokalnych rodzin

 

Pracownicy MyHeritage byli też wolontariuszami wpierającymi organizację Leket. Pomagali w pakowaniu resztek, zapobiegając wyrzucaniu dobrego jedzenia i przygotowując je do dostarczenia potrzebującym rodzinom

Pracownicy MyHeritage byli też wolontariuszami wpierającymi organizację Leket. Pomagali w pakowaniu resztek, zapobiegając wyrzucaniu dobrego jedzenia i przygotowując je do dostarczenia potrzebującym rodzinom

Patrząc z nadzieją na 2023 rok

Dla MyHeritage rok 2022 był niesamowitym rokiem, pełnym osiągnięć i innowacji. Spoglądając w przyszłość na 2023 r., jesteśmy podekscytowani nie tylko tym, że możemy zaoferować naszym użytkownikom jeszcze więcej wspaniałych produktów, funkcji i zbiorów archiwalnych danych, ale także faktem, że będziemy świętować niesamowicie ważne wydarzenie: 20. rocznicę naszego powstania! Nadchodzący rok przyniesie wiele atrakcji, więc bądźcie czujni.

Na koniec, podsumowując kolejny fantastyczny rok, pragniemy podziękować każdemu z Was, wszystkim naszym użytkownikom oraz tym którzy śledzą nas w mediach, za danie nam możliwości towarzyszenia Wam w podróży badawczej i odkrywaniu historii rodzinnych. 

Życzymy szczęśliwego i zdrowego nowego roku!