Tydzień darmowych zapisów wojskowych na MyHeritage!

Tydzień darmowych zapisów wojskowych na MyHeritage!

W dniach od 26 maja, do 1 czerwca wszystkie nasze zapisy wojskowe będą dostępne bezpłatnie na MyHeritage!

Przeszukuj zapisy wojskowe

Na MyHeritage znajdziemy 69.6 milionów zapisów wojskowych z całego świata, w tym rejestry poborowych, służących w wojsku, rejestry emerytalne i inne dokumenty wojskowe. Te zbiory zawierają cenne informacje o mężczyznach i kobietach, którzy służyli, a często również informacje o ich rodzinach. Rejestry wojskowe mogą zawierać daty urodzenia i śmierci, nazwiska i adresy członków rodziny oraz szczegóły dotyczące służby żołnierza. W niektórych przypadkach, zapisy wojskowe dostarczają szczegółów, których nie można znaleźć w innych rodzajach zapisów, takich jak notatki na temat cech fizycznych, jak wzrost, waga i kolor oczu.

Ogólnie, zapisy na MyHeritage są bezpłatne do przeszukiwania, ale przeglądanie pełnych rekordów i zapisywanie ich na drzewie genealogicznym jest dostępne tylko dla tych, którzy posiadają płatny plan na dane lub plan kompletny. W okresie od 26 maja do 1 czerwca, każdy kto chce dowiedzieć się więcej o historii wojskowej swoich przodków będzie mógł uzyskać dostęp do pełnych rekordów bez żadnych kosztów.

Niezależnie od tego, czy wiesz już o bohaterach w swojej rodzinie i chcesz dowiedzieć się o nich więcej, czy też jeszcze nie dowiedziałeś się o osobach z Twojej rodziny, które służyły, znalezienie ich zapisów wojskowych jest doskonałym sposobem na uhonorowanie ich służby i pamięci o nich.

Przeszukuj zapisy wojskowe! 

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Marek (:Fódżi”)

  27 maja, 2021

  Czemu w polskiej wersji artykułu autorzy nie wymienili dostępnych zasobów do przeszukiwań?
  Moich przodków będących w wojskach polskich – system nie lokalizuje (!?!)
  Czy Wasz system zawiera dane o żołnierzach polskich?
  Chyba nie zawiera…
  W artykule nie podajecie gdzie w Polsce są dostępne takie dane (bazy danych!) a do których „My Heritage” nie uzyskało dostępu ciągle…
  Nieładnie, pachnie mi to amatorszczyzną

 • Artur

  31 maja, 2021

  Mam podobne wrażenie jak pozostali… Moj dziadek był w WP i walczył w kampanii wrześniowej dostając się do niewoli niemieckiej… Żadnych danych… Chyba nie macie danych z zasobów polskich żołnierzy… Jakaś lipa..

 • Danuta

  31 maja, 2021

  Dołączając do komentarzy Marka i Artura: mysle, ze dlatego nie ma polskich informacji, poniewaz Polska NIE CHCE udostępniać swoich archiwów. Ponadto Polska nie udostępni dokumentu starszego niz 100-150 lat ZA DARMO. Kiedys usłyszałam to, chcąc uzyskać z Archiwum Wojewódzkiego kopie aktu urodzenia moich Dziadków.
  Ja rowniez jestem rozczarowana brakiem mozliwosci znalezienia dokumentów dotyczących moich bliskich: Dziadka ( z pierwszej wojny) i wujków ( z drugiej)
  Jedno co uzyskałam to dokumenty z obozu koncentracyjnego, ale z niemieckich archiwów…
  Znane porzekadło pasuje do moich podejrzeń: ” jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze…”

 • henryk

  31 maja, 2021

  czy system nie obejmuje NSZ na zachodzie Niemiec w latach 1945-1960

 • JAN

  31 maja, 2021

  Znalazłem rekord o dziadku który zginął w I WŚ ale nie ma informacji gdzie zginął i dokładnej daty śmierci, a chciałbym odnależć miejsce jego pochówku. Proszę o pomoc.