2021: Podsumowanie roku w MyHeritage

Rok 2021 był ekscytujący i pełen wyzwań. W tymże roku byliśmy świadkami odlotów prywatnych obywateli w kosmos, zastosowania szczepionek COVID na całym świecie, ważnych wydarzeń zaplanowanych na rok 2020, które musiały odbyć się z rocznym opóźnieniem, oraz problemów z globalnym łańcuchem dostaw, które zakłóciły nasze życie. Sądzimy, że dwa ostatnie lata nauczyły nas, jak ważne są elastyczność i odporność.

W MyHeritage w roku 2020 kontynuowaliśmy naszą pracę: wprowadzanie innowacji, aby poprawić Twoje doświadczenie na MyHeritage w celu łatwiejszego i bardziej udanego odkrywania historii rodziny.

Udostępniliśmy kilka nowych funkcji fotograficznych, umacniając naszą pozycję głównego miejsca do przesyłania i udostępniania zdjęć rodzinnych. Nasze przełomowa funkcja Deep Nostalgia™ która dokonuje animacji twarzy na nieruchomych zdjęciach stała się bardzo popularna, z milionami animacji stworzonych w ciągu zaledwie kilku pierwszych dni po jej wydaniu. Dzięki Deep Nostalgia™, aplikacja mobilna MyHeritage dotarła na sam szczyt App Store i była najpopularniejszą darmową aplikacją w 22 krajach! Dodaliśmy również wiele narzędzi, aby uczynić Dopasowania DNA bardziej użytecznymi i łatwiejszymi do pracy.

18 lat po założeniu, MyHeritage zostało przejęte przez Francisco Partners, wiodącą globalną firmą inwestycyjną. Partnerzy Francisco są doskonale dopasowani do naszej misji i razem pracujemy tak ciężko, jak nigdy dotąd, aby poprawić przyszłość historii rodziny.

MyHeritage jest zaangażowany w dodawanie historycznych rekordów z całego świata do wspierania badań historii rodziny. W sierpniu, przejęliśmy Filae, wiodący serwis genealogiczny we Francji. Użytkownicy MyHeritage mają już dostęp do prawie miliarda ekskluzywnych francuskich rekordów historycznych, które zostały dodane do MyHeritage w wyniku tego przejęcia.

W 2021 roku nasze darmowe, internetowe webinary genealogiczne były realizowane na pełnych obrotach, włączając w to cotygodniowe sesje „Zapytaj Eksperta” i setki innych webinarów Facebook Live w wielu językach. Od 2020 roku świętowaliśmy osiągnięcie kamienia milowego w postaci 150 sesji Facebook Live w samym tylko języku angielskim!

Oto pełne podsumowanie roku 2021 na MyHeritage:

Styczeń

Grupy Genetyczne to jeden z najważniejszych dodatków do naszego testu DNA od momentu jego uruchomienia. W styczniu, zaledwie kilka tygodni po pierwszym udostępnieniu funkcji Grup Genetycznych, wprowadziliśmy znaczące ulepszenia w Grupach Genetycznych: dodanie widżetu osi czasu, który pozwala na śledzenie wzorca migracji grupy genetycznej w czasie, oraz bardziej szczegółowej sekcji Głównych miejsc, gdzie można zobaczyć, gdzie członkowie grupy genetycznej mieszkali w danym okresie czasu.

Animacja osi czasu dla grupy genetycznej „Mormoni w USA (Utah i Idaho) i w Kanadzie”

Animacja osi czasu dla grupy genetycznej „Mormoni w USA (Utah i Idaho) i w Kanadzie”

Naszym pierwszym narzędziem fotograficznym wydanym w 2021 roku było Odnawianie kolorów, który pięknie przywraca kolory na wyblakłych, kolorowych zdjęciach. Jest idealny do przywracania zeskanowanych zdjęć z lat 50-tych do 90-tych, które pierwotnie były zrobione w kolorze, ale z biegiem lat wyblakły. Od czasu jego wydania, 16.4 milionom zdjęć przywrócono kolory na MyHeritage!

Funkcja Photo Storyteller™ okazała się kolejną sensacją. Ta funkcja przeznaczona dla urządzeń mobilnych pozwala na nagrywanie historii kryjących się za Twoimi ulubionymi zdjęciami rodzinnymi i dołączanie narracji audio do zdjęć za pomocą aplikacji mobilnej MyHeritage. Od momentu jej uruchomienia, nagrano 692 tys. historii.

Luty

W lutym, użytkownicy DNA ucieszyli się, gdy ogłosiliśmy nową aktualizację Teorii Family Relativity™. Ta przełomowa funkcja dostarcza wskazówek, które mogą wyjaśnić związek pomiędzy Tobą a Twoim Dopasowaniem DNA, w oparciu o dane z całej naszej kolekcji drzew genealogicznych i zapisów historycznych.

Tuż zaraz przed Dniem Prezydenta w USA, MyHeritage wydał innowacyjna kampanię, dzięki której można zobaczyć Abrahama Lincolna jak nigdy dotąd, badającego historię rodziny na MyHeritage. Był to zwiastun innowacji MyHeritage opartych na sztucznej inteligencji, które miały wprowadzić zupełnie nowe spojrzenie na historię rodziny, ożywiając ją…dosłownie.

Również w lutym, ogłosiliśmy dobrą wiadomość dla użytkowników Mac Family Tree Builder z wydaniem nowej wersji naszego ukochanego programu Family Tree Builder dla macOS Big Sur.

W ramach naszych starań udoskonalenia funkcji dopasowania DNA na MyHeritage, udostępniliśmy kilka nowe dodatki do analizy Wspólnych Podobieństw DNA na MyHeritage ułatwiając dostęp do istotnych informacji o wspólnych dopasowaniach. Obejmują one informację, czy Wspólne Dopasowania DNA pojawiają się w drzewie genealogicznym na MyHeritage, i czy do wspólnych dopasowań zostały dodane notatki – oba dodatki były życzeniem naszych użytkowników.

Pod koniec lutego ogłosiliśmy zwycięzców naszego walentynkowego konkursu #LoveInFullColor. Poprosiliśmy naszych użytkowników o podzielenie się ulepszonymi i/lub pokolorowanymi zdjęciami ślubnymi i byliśmy zdumieni wszystkimi zgłoszeniami. — Tak zachwycające zdjęcia i fascynujące historie!

Wszystko to było tylko rozgrzewką przed tym, co miało nadejść pod koniec lutego, kiedy to wprowadziliśmy funkcję Deep Nostalgia™. Odnotowaliśmy rekordowy ruch na naszej stronie internetowej, ponieważ miliony ludzi zaczęło animować swoje historyczne zdjęcia i ożywiać przeszłość. Niezwykła technologia do animacji zdjęć została licencjonowana przez MyHeritage od D-ID, firmy specjalizującej się w odtwarzaniu wideo przy użyciu deep learning.

Przełomowa funkcja fotograficzna, która pozwala animować twarze bliskich na nieruchomych zdjęciach w szybkim tempie rozprzestrzeniła się w Internecie.

Użytkownicy reagowali z zachwytem i emocjami: niektórzy byli zaskoczeni widząc, jak przodkowie, których nigdy nie spotkali – niektórzy sprzed ponad 100 lat – poruszają się, mrugają i uśmiechają, podczas gdy inni byli wzruszeni do łez widząc swoich zaginionych bliskich w ruchu po tylu latach, mając do dyspozycji jedynie nieruchome zdjęcia.

Marzec

Deep Nostalgia™ stała się wręcz internetową sensacją. W miarę jak coraz więcej przykładów jego zastosowania docierało do nas z całego świata, osiągaliśmy kolejne kamienie milowe w postaci 26 milionów, a potem 50 milionów zanimowanych zdjęć.

Ten film opisuje globalny fenomen, jakim stała się Deep Nostalgia™:

Pod koniec marca ogłosiliśmy kolejny dodatek do Dopasowań DNA na MyHeritage: możliwość porównania swoich Grup Genetycznych z Grupami Dopasowań DNA na stronie przeglądu Dopasowań DNA.

Kwiecień

W kwietniu byliśmy gospodarzami drugiego dorocznego 24-godzinnego maratonu webinariów genealogicznych na Legacy Family Tree Webinars. The event was a roaring success. Nagrania z wydarzenia możesz obejrzeć tutaj, w dowolnym czasie z członkostwem w webinarium na FamilyTreeWebinars.com, wraz z wszystkimi zajęciami z tego roku i wieloma, wieloma innymi wspaniałymi webinariami.

Wprowadziliśmy również 10 dodatkowych animacji dla funkcji Deep Nostalgia™, umożliwiając użytkownikom animowanie zdjęć za pomocą szerszego spektrum gestów i emocji, takich jak uśmiechanie się z całego serca, buziak, kiwanie głową z aprobatą i wiele innych.

Ogłosiliśmy również, że Francisco Partners, wiodąca globalna firma inwestycyjna, która specjalizuje się w partnerstwie z firmami technologicznymi, nabyła MyHeritage. Jesteśmy podekscytowani możliwością akceleracji naszej wizji wzrostu w MyHeritage, co pozwoli nam kontynuować naszą ścieżkę i robić to, co robimy najlepiej – stawiać naszych użytkowników na pierwszym miejscu i dawać im wzbogacające, a czasem zmieniające życie doświadczenia.

Następnie, wprowadziliśmy kolejne ulepszenie strony internetowej, które pomogło uczynić navigation bar MyHeritage bardziej intuicyjnym i łatwiejszym w użyciu.

Maj

Z okazji Dnia Zwycięstwa Europy nasz zespół badawczy znalazł wspaniałe zdjęcia z V-E Day od użytkowników MyHeritage i skontaktował się z nimi, aby odkryć ich historie. Również pokolorowaliśmy i ulepszyliśmy je przy użyciu narzędzi fotograficznych MyHeritage.

Po 17 latach od emisji ostatniego odcinka serialu Przyjaciele, zespół badawczy MyHeritage zagłębił się w drzewa genealogiczne członków obsady i odkrył, że Courteney Cox (Monica) i Matthew Perry (Chandler) są w rzeczywistości kuzynami w 11.linii! Rewelacja ta wywołała spore poruszenie w światowych mediach.

Czerwiec

W czerwcu dodaliśmy kolejną funkcję do naszego zestawu narzędzi fotograficznych i wprowadziliśmy funkcję Retusz zdjęć, która pozwala użytkownikom na automatyczne naprawianie porysowanych i uszkodzonych zdjęć na MyHeritage.

Retusz zdjęć automatycznie naprawia zadrapania, rozdarcia, dziury, plamy i inne uszkodzenia na historycznych zdjęciach. To oznacza kolejną udaną współpracę z DeOldify. Od momentu wydania, 1,75 mln zdjęć zostało naprawionych na MyHeritage.

Lipiec

Na cześć 4 lipca w USA, zespół badawczy MyHeritage znalazł kilka intrygujące zdjęcia historyczne wykonane nawet 150 lat temu. Pokolorowaliśmy je i wzbogaciliśmy, aby uzyskać zachwycające, pełnokolorowe, krystalicznie czyste wersje, a następnie przystąpiliśmy do poznawania historii kryjących się za tymi zdjęciami.

Główną aktualizacją, którą wprowadziliśmy w lipcu, była funkcja umożliwiająca zatwierdzenie lub odrzucenie Teorii Family Relativity™ na MyHeritage, pozwalając użytkownikom na systematyczny przegląd teorii i zaznaczanie tych, które nie są już istotne, aby nowe były bardziej zauważalne. Ta funkcjonalność była bardzo pożądana przez naszych użytkowników DNA i została bardzo dobrze przyjęta.

Sierpień

W sierpniu ogłosiliśmy ekscytującą wiadomość, a mianowicie, iż MyHeritage podpisał umowę przejęcia Filae, wiodącego serwisu genealogicznego we Francji. Przejęcie wzmocniło pozycję MyHeritage jako wiodącego serwisu genealogicznego dla osób z europejskimi korzeniami.

Ponadto, poprawiliśmy najbardziej popularny widok dla drzew genealogicznych na MyHeritage z nowym wyglądem, dzięki czemu nawigacja po Twoim drzewie genealogicznym i dokonywanie nowych odkryć jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wraz z tą aktualizacją, wprowadziliśmy nowy Wykres pokrewieństw na MyHeritage, który sprawia, że łatwiej niż kiedykolwiek można prześledzić losy swoje i swoich krewnych.

Dodaliśmy również nowy model koloryzacji dla MyHeritage In Color™, który wprowadza wyniki narzędzia do koloryzacji na zupełnie nowy poziom. Nowy model działa szczególnie dobrze na zdjęciach, które zostały również ulepszone przy użyciu MyHeritage Ulepszanie zdjęć.

Wrzesień

we wrześniu wprowadziliśmy kilka aktualizacji do to nowego, ulepszonego widoku drzewa genealogicznego w odpowiedzi na opinie naszych użytkowników.

Byliśmy również gospodarzami Webtember na Legacy Family Tree Webinars, oferując darmowe webinaria na temat genealogii i DNA, które odbywały się w każdy piątek września, z 30 webinarami na żywo i tymi nagranymi wcześniej.

Październik

W październiku wprowadziliśmy nową i ulepszoną stronę internetową Legacy Family Tree Webinars. Jest szybsza, łatwiejsza w nawigacji i bardziej przyjazna dla urządzeń mobilnych, a także zawiera kilka nowych stron i funkcji. Legacy Family Tree Webinars jest światowym pionierem w edukacji genealogicznej online i jednym z cennych nabytków MyHeritage. Prowadzony przez Geoff Rasmussen, strona zawiera ponad 1,600 nagranych webinarów na żywo, prowadzonych przez najlepszych ekspertów w dziedzinie badań historii rodziny i cieszących się zainteresowaniem genealogów na wszystkich poziomach umiejętności na całym świecie.

Dokonaliśmy również kolejnej aktualizacji danych dla Teorii Względności Rodziny™ – Theory of Family Relativity™, co zaowocowało dodaniem 19 milionów nowych teorii.

Listopad

W listopadzie ogłosiliśmy ekscytujące partnerstwo z Expedia aby pomóc użytkownikom zaplanować podróż śladami swoich przodków. Stworzyliśmy Heritage Travel Hub, strona hostowana na Expedia, aby wyznaczyć trasę podróży opartą na odkryciach historii rodziny MyHeritage.

Również w listopadzie udostępniliśmy pierwszą fazę etykiet dla Dopasowań DNA, zapewniając wygodny sposób organizacji Dopasowań DNA na MyHeritage. Teraz możesz oznaczyć swoje Dopasowania DNA według wybranych przez siebie kryteriów za pomocą 30 różnych kolorów. Każdy kolor może zostać przypisany do reprezentowania innej grupy zainteresowań, pomagając Ci przeglądać je bardziej efektywnie i robić szybsze postępy w Twoich badaniach historii rodziny.

Grudzień

Zaledwie kilka tygodni po pierwszym wydaniu Etykiet dla dopasowań DNA na MyHeritage, ukończyliśmy fazę drugą i Etykiety dla Dopasowań DNA zostały dodane w 3 miejscach: na górze strony Przeglądu Dopasowania, Wspólnych Dopasowań DNA i Eksportu Dopasowań DNA.

MyHeritage osiągnął kolejny niezwykły kamień milowy na koniec roku, przekroczenie miliona rocznych abonentów! Aby uczcić tę okazję, zdecydowaliśmy się złożyć niespodziankową wizytę naszej milionowej subskrybentce w jej domu w Belgii i porozmawiać z nią o jej doświadczeniach z MyHeritage. Świętowaliśmy z orkiestrą marszową, balonami i tortem. Obejrzyj wideo z tej wizyty niespodzianki TUTAJ!

Zaledwie jeden dzień przed końcem roku, założyciel i dyrektor generalny MyHeritage Gilad Japhet został zaszczycony zaproszeniem do domu prezydenta Izraela w Jerozolimie, gdzie prezydent Isaac Herzog zorganizował drugi doroczny prezydencki meetup biblijny. Tegoroczny program spotkania poświęcony był wystąpieniom Gilada i jego matki, prof. Sary Japhet, 87-letniej laureatki Nagrody Izraela w dziedzinie nauk biblijnych. Sara Japhet, 87-letnia laureatka Izraelskiej Nagrody Biblijnej, została przedstawiona publiczności przez Prezydenta, a ich prezentacje pokazały związek między znaczeniem drzew genealogicznych w czasach biblijnych a ich aktualnym znaczeniem w czasach współczesnych. Gilad zachwycił publiczność demonstracjami najnowszych narzędzi technologicznych oferowanych przez MyHeritage, które sprawiają, że badania historii rodziny są dziś przyjemne i ekscytujące. To zainspirowało gości Prezydenta do podjęcia noworocznego postanowienia, aby zbadać historię swojej rodziny w 2022 roku.

Niesamowite historie od naszych użytkowników

Doświadczenia każdego użytkownika są unikalne, a każda podróż odkrywcza jest wyjątkowa. W ciągu ostatniego roku przedstawiliśmy kilka niesamowitych historii naszych użytkowników z całego świata.

Niektórzy opisali swoje użytkowanie narzędzi fotograficznych MyHeritage, jak np. Christina McKillip z USA, którego ojciec wzruszył się, gdy zobaczył animowane zdjęcie swojej babci; Doris McQueen, która stworzyła cały album fotograficzny dla 91-letniej ciotki swojego męża po pokolorowaniu i ulepszeniu jej zdjęć rodzinnych; lub Eliška Potužníková, która zidentyfikowała krewnych na wyblakłym zdjęciu dzięki narzędziom fotograficznym MyHeritage.

Dziadek Karoliny Jurzky powiedział jej, że jej pradziadek uratował dwie siostry przed nazistami, a używając MyHeritage, była w stanie zlokalizować i połączyć się z ich potomkami. Ta historia została niedawno przedstawiona w CNN i przyciągnęła międzynarodową uwagę, a my nie moglibyśmy być bardziej wdzięczni i dumni, że mogliśmy być jej częścią.

Kara Miller, która została umieszczona w ośrodku adopcyjnym, gdy miała dwa dni, otrzymała dopasowanie DNA MyHeritage, które doprowadziło ją do połączenia z obojgiem jej biologicznych rodziców. Miesiące później, zarówno jej biologiczny tata jak i adopcyjny tata byli w stanie poprowadzić ją do ołtarza w dniu jej ślubu. Matka Clare Reay wierzyła, że została osierocona w obozie koncentracyjnym i nigdy nie znała swojej biologicznej rodziny. Kiedy Clare wykonała test DNA MyHeritage, znalazła siostry swojej matki, które szukały jej przez ponad 50 lat! Ostatnio spotkały się ponownie osobiście, co zostało opisane w arytukule Washington Post. https://blog.myheritage.pl/historia-uzytkownika/

Więcej wspaniałych historii naszych użytkowników można znaleźć w sekcji historii użytkowników na naszym blogu.

Rekordy historyczne

Oto tylko mały fragment niektórych z wyjątkowych kolekcji, które zostały dodane w roku 2021:

Pernambuco, Brazylia Urodzenia i chrzty, 1800-1920; Małżeństwa, 1800-1960

Francja, Narodziny cywilne w Nord, 1820-1915; i Zgony cywilne w Nord, 1820-1935

Spis ludności Szkocji, 1841-1901

Kanadyjskie i amerykańskie gazety historyczne

Francja, Chrzty kościelne i urodzenia cywilne; Małżeństwa kościelne i cywilne; Pogrzeby kościelne i zgony cywilne; Spis ludności Francji z 1872 r.; Spis ludności Francji z 1906 r.

Francja, Spis ludności 1901; Spis ludności Corrèze; 1911, Spisy ludności Hérault; 1836-1936, Spisy ludności Côtes-d’Armor, 1872-1906; Dzienne rejestry pochówków na cmentarzach paryskich; Wojskowe listy poborowe i poborowi z Nord; Wojskowe listy poborowe i poborowi z Nord; oraz Wojskowe listy poborowe z Seine

Francja, Indeks aktów stanu cywilnego; Naturalizacje, 1900-1963

Austro-Węgry, Indeksy rzymskokatolickie, 1612-1966 oraz Austria, Wiedeński Indeks Akt Kościoła Katolickiego, 1585-1918

Następujące kolekcje zostały uzupełnione o nowe rekordy:

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Indeks zgonów 1874-1938

Szwecja, Kolekcja Ksiąg gospodarstw domowych

Zespół MyHeritage

Przez cały rok, kiedy tylko COVID na to pozwalał, świętowaliśmy pewne okazje i kontynuować działalność wolontariacką.

Oto zdjęcia z niektórych z naszych wydarzeń:

Tydzień Zdrowia w biurze

Tydzień Zdrowia w biurze

Back to School pop-up

Back to School pop-up

Koncert w ramach Summer Fun Day

Koncert w ramach Summer Fun Day

Pogratulowaliśmy również naszym niesamowitym pracownikom, którzy obchodzili dziesięciolecie pracy w MyHeritage. Każdy z nich jest istotną częścią rodziny MyHeritage i czekamy na wiele kolejnych wspaniałych lat razem!

Pracownicy MyHeritage świętujący 10 lat w firmie.

Pracownicy MyHeritage świętujący 10 lat w firmie.

Patrząc naprzód

Rok 2021 był ekscytującym rokiem w MyHeritage, pełnym przełomowych momentów i osiągnięć. Chcielibyśmy skorzystać z tej okazji, aby podziękować każdemu z naszych użytkowników za bycie razem z nami i dawanie nam inspiracji na każdym kroku. Jesteście powodem, dla którego nadal tworzymy i rozwijamy się.

Z niecierpliwością czekamy na rok 2022 – czeka nas tak wiele ekscytujących zmian! Przygotowujemy się na rok nowych publikacji, z przełomowymi nowymi funkcjami, narzędziami i aktualizacjami. Udostępnimy miliardy historycznych rekordów z całego świata, pozwalając Ci na jeszcze większy postęp w Twoich badaniach genealogicznych. Pozostańcie na bieżąco!

Życzymy Wam i Waszym rodzinom radosnego okresu świątecznego oraz zdrowego i pomyślnego Nowego Roku!